Sinoć je održana manifestacija dodjele glazbene nagrade Porina u više kategorija, među kojima je u tri nominacije bio i najveći živući hrvatski glazbenik, Branitelj i domoljub Marko Perković Thompson koji nije osvojio niti jednog Porina.
Njegova pjesma Ako ne znaš šta je bilo, koja je postala neslužbena himna hrvatskih rukometaša, a Thompson glazbenik kojeg su svi hrvatski športaši prigrlili kao svoga i koji nikome ne daju na njega, nije dobila Porina za Hit godine, ali nije pobijedila niti u jednoj drugoj kategoriji u kojoj je bila nominirana. S hitom Rim Tim Tagi Dim nagradu je osvojio Baby Lasagna čiji autor Marko Purišić je ukupno dobio tri Porina.
De gustibus non est disputandum – o ukusima se ne raspravlja je stara latinska izreka koja se uglavnom može primijeniti u dosta slučajeva, no može li se ta izreka primijeniti na sinoćnju dodjelu glazbene nagrade Porin ukoliko prihvatimo zdravo za gotovo kako Porine dodjeljuje struka, a struci bi se trebalo vjerovati?
Isto tako svi znamo kako glazbeni trendovi u svijetu diktiraju nužno i prateća glazbena kretanja u RH i na područjima tzv“regiona“ u kojima se nalazi i RH, i tome se podređuje i ta „struka“ koja dodjeljuje glazbene nagrade Porina.
Dora i Eurovizija su odavno postali izopačeni glazbeni festivali
Svjedoci smo također kako duži niz godina za pjesmu Dora pobjeđuju izvođači koji pripadaju glazbenim pravcima koji nisu kompatibilni s izvornom tradicionalnom hrvatskom glazbom, i izvođačima koji su pobjeđivali u tom natjecanju, već su podređeni glazbenim trendovima EU, i ne samo glazbenim trendovima već i odijevanju, ponašanju, oponašanju istih ili sličnih izvođača iz EU i svijeta, premda ti izvođači u dosta slučajeva ne sliče na ljudska stvorenja, izobličenih i natrackanih lica, istetovirani po cijelom tijelu, oskudno odjevenih, koji propagiraju neke „nove vrednote“koje nemaju nikakve sveze s Bogom i Njegovim zakonima, a koji zakoni su kompatibilni s prirodnim zakonima.
Dokaz za to su članovi glazbene skupine Let 3,a sada Marko Bošnjak ovogodišnji pobjednik Dore.
Njihovi nastupi zapravo su zrcalo svega onoga čega bi se svaki normalan i Bogu odan čovjek trebao stidjeti a ne prihvaćati ga ili ne daj Bože propagirati ili braniti.
Kako i dodjela glazbene nagrade Porin ne bi i suviše odudarala od glazbenih i stilskih trendova koji vrijede na Dori i Euroviziji pobrinuli su se organizatori i sve prateće službe i mediji upregnuti u ista kola koja hrvatski narod i glazbenu industriju vode u sunovrat, te su mjesecima prije dodjele nagrade Porin na sve načine pokušavali osporiti nominaciju pjesme Marka Perkovića Thompsona Ako ne znaš što je bilo za glazbenu nagradu Porin ali u tome nisu uspjeli.
Remi kao glasnogovornica mržnje prema Thompsonu
Među glavnim bukačima nominacije te pjesme bila je pjevačica Mirela Priselac Remi koja je s neskrivenom mržnjom omalovažavala Thompsona zbog čega je dobila na stotine tisuća negativnih komentara na društvenim mrežama pa čak i prijetnji.
Vezano za tu tzv“pjevačicu „Remi ona je poznata kao osoba koja se voli naslikavati ispred partizanskih spomenika u RH i BiH što više govori o njoj nego li bilo koja njena izjava.
U tu neviđenu medijsku histeriju i javnu hajku na Thompsona i njegovu nominaciju uključili su se svi oni kojima RH nije na srcu, zapravo svi oni koji nikada nisu željeli samostalnu i suverenu Hrvatsku a danas jako lagodno i ugodno žive od nje, i svi su se upravo na primjeru Thompsonove nominacije za Porina javno prokazali.
Stoga nije nikakvo čudo, iznenađenje a ne smije biti ni razočarenje što Thompson nije dobio niti jednog Porina od njih tri kad je objelodanjeno što se sve događalo u vrijeme nominacija protiv njega.
Sinoćnji Porin je bio tek produkt te nesmiljene mržnje i agresije na njega u vrijeme nominacija.
No, u jednome su se preračunali oni koji mu nisu dodijelili niti jednog Porina kao i svi oni koji danas likuju i naslađuju se.
M.P.Thompson u 6/šest sati prodao 130 000 ulaznica za Hipodrom
Marko Perković Thompson je u samo 6/šest sati prodaje karata za zagrebački Hipodrom u srpnju 2025.godine već prodao 130 000 karata čime je začepio usta svima onima koji rade protiv njega na bilo koji način.
Nitko nikada u Hrvatskoj među svim glazbenicima mu nije bio niti će mu biti do koljena u glazbenim , domoljubnim i vjerskim vrednotama, što će se poput trajnog pečata utisnuti u srca milijuna Hrvata diljem svijeta, a taj pečat je neuništiv i bit će kao živa rana koja će boljeti sve one koji ga ne vole, zapravo sve one koji ga mrze.
A njega mrze i zauvijek će mrziti oni koji su stali na stranu protiv Boga koji je jedini Put, Istina i Život, a Marko Perković zapravo slijedi sve to navedeno, te je stoga toliko i napadan.
No, svi mrzitelji onoga što M.P.Thompson predstavlja zapravo nisu svjesni kako mu ne mogu ništa već u svojoj suludoj mržnji sipaju vrući žar na svoju glavu koji im je već spalio dobar dio mozga a to nema ama baš nikakve sveze s onom čuvenom latinskom izrekom:O ukusima se ne raspravlja-De gistibus non est disputandum.
Na kraju možemo samo konstatirati kako je Marko Perković Thompson sinoć postao apsolutni osvajač najviše dodijeljenih Porina u RH do sada koje dodjeljuje hrvatski narod koji živi i diše za Hrvatsku a ne neka ispolitizirana, korumpirana i ucijenjena tzv“struka.“.
A one sinoćnje kipiće Porina koje je netko dobio umjesto njega može komotno zamotati u celofan i pokloniti prvom prolazniku koji naiđe jer nisu mjera i mjerilo kojima se mjeri nečija vrednota.
A mi tzv“konzerve“ koji smo jako dobro svjesni kako glazbeni trendovi kojima se priklanjaju i naša djeca neminovno idu dalje, no nama kao utjeha u našim nastojanjima zadržavanja istinskih vjerskih, nacionalnih i domoljubnih vrednota koje su Hrvatski narod očuvale stoljećima ostaje činjenica kako se među onih 130 000 Hrvata koji su kupili Hrvati za Thompsonov koncert na Hipodromu a kojih će biti barem još 3/puta toliko nalaze i naša djeca koja će znati što je bilo.
Vlado Marušić/Braniteljski portal.ba